Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto on seurakunnan ylin päättävä elin. Kirkkovaltuusto päättää seurakunnan toiminnan ja talouden päälinjoista, kirkollisverosta, rakennushankkeista sekä virkojen perustamisesta.

Kirkkovaltuuston varsinaisiksi jäseniksi vuoden 2019 alusta alkavaksi nelivuotiskaudeksi on valittu seuraavat henkilöt:


Antti Paala, pj (2019-2020)
Leena Jokinen-Anttila, vpj (2019-2020)
Anita Ahlqvist
Mikael Albrecht
Mervi Helkkula
Johanna Jokela
Samuli Jokinen
Sakari Kalliomaa
Tapani Kankaanpää
Leena Kivisalo
Ira Koskinen
Pirjo Laine
Ari Lehtinen
Pekka Mäkinen
Anne Mäntylä
Simo Pukkila
Airi Rantamäki
Tuulia Riita
Kalevi Rostedt
Heikki Santa-Nokki
Marja-Riitta Sillanpää
Ilmari Sippola
Mari-Anna Stålnacke
Minna Takkunen
Nico Toivola
Matti Tuominen
Jarkko Viljanen

 

Kokous 12.5.2020

Kokous 17.6.2020

Kirkkovaltuusto kokoontuu seuraavaksi 4.11.2020 ja 17.12.2020.

 

Kokous 9.1.2019

Kokous 28.5.2019

Kokous 6.11.2019

Kokous 11.12.2019