Kirkkoneuvosto

Kirkkoneuvoston tehtävänä on yleisesti johtaa seurakunnan toimintaa, edistää sen hengellistä elämää ja muutoinkin toimia seurakunnan tehtävän toteuttamiseksi. Se johtaa seurakunnan hallintoa, talouden ja omaisuuden hoitoa sekä valvoo päätösten laillisuutta ja valmistelee kirkkovaltuustossa käsiteltävät asiat.

Kirkkoneuvosto:
pj. kirkkoherra Marianne Känä
vpj. Leena Kivisalo (2019-2020)

Jäsenet                            
Mervi Helkkula
Matti Tuominen
Mari-Anna Stålnacke
Simo Pukkila
Nico Toivola
Mikael Albrecht
Anita Ahlqvist
Jarkko Viljanen

   Vuosi 2018                                                  Vuosi 2019

 kokous 17.1.2018                               kokous 24.1.2019

 kokous 21.2.2018

 kokous 26.3.2018

 kokous 2.5.2018

 kokous 6.6.2018

kokous 4.9.2018

kokous 15.10.2018

kokous 27.11.2018